Az ARTPOOL MŰVÉSZETKUTATÓ KÖZPONT videóarchiválási projektjének keretében 2004 január és 2006 május között digitalizát videók (nyilvántartási szám és cím szerinti) listája.

A digitalizált videók kutatási időben az Artpoolban megtekinthetők, ugyanitt az egyes videókra vonatkozó részletesebb adatok is megtudhatók.

Keresés a digitalizált videók listájában | Search the dvd-list


001-050 | 051-097 | 119-175 | 176-199 | 200-249 | 251-299 | 300-388 | 407-499
500-599 | 600-635 | 636-699 | 700-766 | 767-899 | 900-1000 | 1001-1100 | 1101-1200 | 1201-1298
K01-109 | E8801-E9444 | E9501-E0411 | E0501-E0943 | E1001-E1162 | E1201–E1253
E1301-E1338 | E1401-E1434 | E1501-E1541 | E1601-E1632 | Tóth Gábor videódokumentumai (1993-tól)


K002.             Decentralized Worldwide Networker Congress (DWNC 92) (50´)

K003.             Carlos Benpar - Manuel Walls: Bicèfal (30´)

K004.             Nicola Frangione (17')
1. Fasti poiesis (10'30")
2. Marra (5'49")

K005.             Fusion EkGmbH (69'29")
1. 40 Jahre Bundesrepublik Deutschland (42'17")
2. Concert sur passion (27'12")

K006.             Simul - Bacon: Arbo Cyber, théâtre (?) (14´)

K007.             Georg Mühleck (14´)
1. African feedback (5´50")
2. Data dump (8´10")

K008.             I. Hazai Maművészeti Magazin (46´)
1. Bernáth(y) Sándor: Arcbőr (5'25")
2. Gelencsér Sándor - Varkoly László: Tonzúrák (7'59")
3. Koronczi Endre: Önevő (7'01")
4. Waszlawik Gazember: Hir iszt májn autó (3'09")
5. Természetes Vészek Kollektíva (8'01")
6. Új Modern Akrobatika (5'38")
7. Szkárosi & Konnektor: Megsemmisítő (8'46")

K009.             Heinz H. R. Decker: Passion (27´)

K010/1.             Decentralized Worldwide Networker Congress (DWNC 92):                                  Netshaker Harmonic Divergence (1.) (49´14")
1. Netshaker Harmonic Divergence (2'44")
2. Invitations (0'17")
3. Documentation: Artist Book Edition (5'09")
4. David Cole: The Plunger (7'10")
5. Telenetlink from Guy Bleus (Wellen, Belgium) (4'42")
6. "Rev. Paul" and the Krononauts (7'13")
7. Birth Barque - A performance by Dina Dubois (8'01")
8. "Rev. Paul": Time Capsule (7'48")
9. Capsule Burial and Performance (4'23")
10. Spirit Mail Call (1'57")

K010/2.             Decentralized Worldwide Networker Congress (DWNC 92):                                   Netshaker Harmonic Divergence (2.) (59´45")
11. Presenting The Netshaker Spirit Congress (23'08")
12. The Face of the Congress (8'54")
13. Gifts (4'07")
14. Netshaker Spirit Circle (23'58")
15. A Closing Chant (0'38")

K011.             Endre Tót: ZERO DEMO and TÓTal PROBLEMS (42´)
1. Zero Demonstration (16'45") [youtube]
2. I ´m going nowhere.. (10'55") [youtube]
3. Kiállításmegnyitó a Műcsarnokban (14'06")

K012.             The Humane Society for Intellectual Necrophilia (53´22")
1. Mental Cabinet of the Bizarre I. (18'05")
2. Boris Nieslony (14'25")
3. Installation party: Bizarre Christmas (20'30")

K013/1.             The Endless Story of Fluxus I/1. 258´
1. Dick Higgins on Fluxus (0'22")
2. Dick Higgins on Dick Higgins (0'24")

K013/2. The Endless Story of Fluxus I/2.
3. Hommage à Filliou (0'56")

K013/3. The Endless Story of Fluxus I/3.
4. Festival of Fantastics (0'41")
5. Milan Knizak (0'33")

K013/4. The Endless Story of Fluxus I/4.
6. Yoko Ono at Ubi Fluxus.. (0'20")
7. Joe Jones interview (0'20")

K014/1.             PERFORMANCE I.
1. Giancarlo Pancaldi: Ferzacco racconta. Frammenti (11'10")
2. STELARC: Copenhagen suspension (14'20")
3. Værst: AFASI (11'25")
4. Værst: Et moderne menneske (39'36")

K014/2.            
5. Værst: I dalen (In the valley) (33')
6. Værst: Bjergbestigningen (Mountainclimbing) (9'32")

K014/3.            
7. Thou Art ´84 (62'02")
18 rövid darab.
Résztvevők: Pier van Dijk, Carsten Schmidt-Olsen, Erik Liljenberg, Lis Langgard, Catherine Poher, Snorre & Mogens Otto Nielsen, Francisco Felipe, Stefan Karlsson, Johan Nordquist, Zbigniev Karkowski, Bjoern Hyldkrog, Poul Esting, Claus Hvass, Concha Jerez, Pedro Garhel, Rosa Galindo, The Golden Boys

K015/1.             Other sounds Vol. 1-14
1. Visiting Hugh Davies (19´05")
2. Piano piece by G. Maciunas (13'35")
3. Visiting LOGOS Foundation (20'45")

K015/2.             Other sounds Vol. 1-14 / 2
1. Schwitters: Ursonata (23'30")
2. Work in progress (15'71")
3. 3 shots (32'42")

K015/3.             Other sounds Vol. 1-14 / 3
1. Musica (18'30")
2. Sound sculptures (15'25")
3. Chairpiece (28'90")
4. History of unheard music (23'51)

K015/4.             Other sounds Vol. 1-14 / 4
1. Hexen (16'26")
2. Bedroom concerto (10'33")
3. Incremental flow (21'52")
4. January day (29'30")

K016.             Monty Cantsin's Blood Campaign - actions performances 1979-1993 (48'58")

K017.             Logos Blad No.6 (51´15")
1. Tadashi Endo (31'13")
2. Stichting Antartica (20'01")

K018.             Nicola Frangione (87´)
1. Fasti Poiesis (11'56")
2. Marra (5'56")
3. Flavio Piras: Attoinform (14'45")
4. Ritmi estatici (6'56")
5. Giallo notturno 7 (18'24")
6. L´arte è utile? (3'29")

K019.             Vostell 60 (Rückblick 1992) (79´)
1. Aktionen (8'37")
2. Environments (16'13")
3. Papierarbeiten (5'32")
4. Grafik & Multiples (5'59")
5. Bilder (22'22")
6. TV-Video & Intermedia (19'32")

K020.             Paulo Bruscky: Xeroperformance (4´50") [youtube]
1. Xeroperformance (0'54")
2. Registros (3'56")

K021.             Dmitry Babenko - Dmitry Maistrenko (5´45") [youtube]

K022.             Clemente Padín: Help Me to Stick (1995) (kb.20´)

K023.             Jack Seiei: The Joke Project (9´)
1. The Joke Project (1'02")
2. #9 (The secret of number 9) (1989) (4'14")
3. CMS (1989) (1'48")
4. Junk Video (1993) (1'56")

K024.             Manoeuvre nomade (43´55")
1. Berlin (5'42")
2. Krakow (11'32")
3. Budapest (2'42") [youtube]
4. Genova (2'09")
5. Marseille(4'25")
6. Barcelona (2'13")
7. Valencia (5'53")
8. Aranda de Duero (9')

K025.             Diane Landry: Performances (19´05")
1. Patin sur place (4'16")
2. 4 sisters (1 sur 4) (Chicoutimi) (2'45")
3. Avec Charlotte (2')
4. 4 sisters (1 sur 4) (Moncton) (2'29")
5. Bouilloire-violon (3'02")
6. 4 sisters (1 sur 4) (St-John´s) (4')

K026.             Doyon/Demers: Catalogue vidéo (13´45")
1. Aire de services (6'10")
2. Gands pics noirs de musée (3'27")
3. Numéros d´artistes - Metropolka (4'08")

K027.             Roi Vaara: Shipping Crate (17´20")

K028.             Roi Vaara: This is a bad performance (8´10")

K029.             Roi Vaara: 4 pieces in Linz (6´40")
1. Signature (2'28")
2. Round Opposite (1'25")
3. Secret Affairs (0'51")
4. Forfeit (1'40")

K030.             Lars Movin: The Misfits. 30 Years of Fluxus (80´)

K031.             Larry Miller: SOME FLUXUS - With George Maciunas
                         Fluxus Performances and Events (1978-1990)
(59´)
0. Larry Miller: SOME FLUXUS (0'01")
1. Nam June Paik: One for Violin (Larry Miller) (1'23")
2. Some Fluxus - performance excerpts (1'19")
2. Interview with George Maciunas (1978) (14'34")
3. Flux Concert (The Kitchen, New York, 1979) (0'05")
            3a. Milan Knizak: Snowstorm No.1 (0'23")
            3b. Robert Watts: Two Inches (0'55")
            3c. Yoko Ono: Wall Piece for Orchestra (0'46")
            3d. Philip Corner: Piano Work (0'40")
            3e. Larry Miller: Remote Music (0'44")
            3f. Robert Watts: F/H Trace (0'16")
            3g. George Brecht: Drip Music (0'58")
            3h. Dick Higgins: Constellation No.11 (1'05")
            3i. Ken Friedman: Card Music for Audience (0'45")
            3j. Emmett Williams: For La Monte Young (0'34")
            3k. Takehisa Kosugi: Micro (0'50")
            3l. Yoshi Wada: For the Memory of George Maciunas (0'31")
            3m. Ben Vautier: Apples (0'37")
            3n. Ken Friedman: Fruit in 3 Acts (0'44")
            3o. George Maciunas: Solo for Lips and Tongue (for Ensemble) (0'50")
            3p. George Brecht: Symphony No.3 (in the water) (0'55")
            3q. George Maciunas: In Memoriam to Adriano Olivetti (1'03")
4. Flux Concert (Neuberger Museum, New York, 1983) (0'07")
            4a. George Maciunas: Piece for Conductor (0'50")
            4b. Yasunao Tone: Smooth Events (0'50")
            4c. Jean Dupuy: Good Evening (0'20")
            4d. Alison Knowles: Wounded Furniture (0'52")
            4e. Alison Knowles: Build a Bean Garden (0'51")
            4f. Jean Dupuy: Achoo! Atchoum! (0'17")
            4g. Larry Miller: Finger Exercice (0'50")
            4h. Ay-O: A Period (0'52")
            4i. Ay-O: Ha Hi Fu He Ho (0'34")
5. Interview with George Maciunas (2.) (2'42")
6. Flux Wedding (2'31")
7. Flux Feast of Erotic Food (1'02")
8. Flux Cabaret
Nam June Paik, Yoshi Wada, Joe Jones, Jackson MacLow, Jean Dupuy & Olga Adorno, George Maciunas & Billie Hutching (6'51")
9. More Fluxus Performance (0'06")
            9a. Ben Vautier (0'43")
            9b. Joe Jones (0'18")
            9c. Al Hansen (0'46")
            9d. Ben Patterson (0'29")
            9e. Milan Knizak (0'43")
            9f. Eric Andersen (0'39")
            9g. Yoko Ono (0'58")
            9g. Takako Saito (0'54")
            9h. Charlotte Moorman - Nam June Paik (0'48")
            9i. Ben Vautier (1')
10. Dick Higgins: Gangsang (2'10")

K032.             Július Koller - Rónai Péter: Nová váznost (1990-1991) (58'50")
0. információ a kazettán szereplő összeállításról (1')
1. Július Koller - Peter Rónai: Nová váznost [Új komolyság] c. performansz (1')
2. Instalácia a koncert v Klariskách v Bratislave - Templomi performansz (7'53")
2. Július Koller - Peter Rónai: Nová váznost [Új komolyság] c. installáció (4'25")
3. Vody-art (a Flux-fest alkalmából Pozsonyban) - málnaszörp akció (11'46")
4. Antiperformance - utcai akció (Nové Zámky - Érsekújvár) (1'15") [youtube]
5. One And Three X ? (Nové Zámky - Érsekújvár) - utcai akció és székinstalláció (8'43")
6. Príliv a odliv [Apály és dagály] - akció utcán és galériában (5'14")
7. Na krásnom modrom Dunaji [A szép kék Dunán] (FMK, Budapest) (7'12")
8. Inter-run (Bardejov) - akció parkban (3'11")
9. Odpadová vlna [Szeméthullám] (Bratislava) - permanens manifesztáció Pozsonyban (6'57")

K033.             Bartolomé Ferrando: Fragmentos (16´25") [youtube]

K034.             Larry Miller: 3 Video Works (45´25")
1. 1 too (1986) (10'56")
2. Sleep deep (1976) (3'07")
3. The suitcase (1976) (30'40")

K035.             Charles François: The networker´s loneliness (16´30")

K036.             Decentralized Worldwide Networker Congress (DWNC 92):
                                          "The Cookie Congress" (
91´)
1. Cruising to Maastricht (11'39")
2. Walking to "Heaven 69" (3'05")
3. Reception at tearoom "Heaven 69" (5'57")
4. Morning workshop (24'15")
5. Dining pause (18'06")
6. Afternoon workshop (16'21")
7. Final conclusions (11'35")

K037.             Decentralized Worldwide Networker Congress (DWNC 92):
                                          "The Zoo Congress" (
52´20")
1. Session announcement (1'5")
2. Travelling to Antwerp (3'6")
3. Antwerp: meeting at the zoo entrance (8'9")
4. Antwerp: visiting the zoo (28')
5. Antwerp: relaxing in the railway station bar (3'37")
6. Antwerp: relaxing in a downtown café (8'21")

K038.             Sacred run / Netrun crossing Belgium (20´)

K039.             Endre Tót: Joys (34´)
1. I am gladif I can walk back and forth (5'27")
2. I am glad if I can do like this (0'16")
3. I am glad if I can go one step (1'18")
4. I am glad if I can do like this (0'29")
5. I am glad if I can look at the wall (2'33")
6. I am glad if.. (0'16")
7. I am glad if I can lift my leg (1'30")
8. I am glad if I can smile (a bit) (0'28")
9. I am glad if I can cross my legs (1'01")
10. I am glad if I can jump little bit (0'45")
11. I am glad if I can stamp (3'55")
12. I am glad if I can look at you (0'49")
13. I am glad if I can saysentences (3'08")
14. I am glad if I can film my shadow (10'58")

K040.             Sabrina Lindemann: Lick your eyes (15´15") [youtube]

K041.             Guy Bleus: Value shredder (9´16")

K042.             Guy Bleus: Audio performance (18´22")

K043.             Miroslav Klivar: Video Stamp Art (9´40") [youtube]

K043.             Telefonkoncert Budapest - Wien - Berlin (1983) (19´) [youtube]

K044.             Rilo Chmielorz, Palimpsest III, 1995 (5') [youtube]

K045.             Installierte Rituale. Vernissage / Finissage (10´)

K046.             What Follows.. Steven Durland (38´30")

K047.             David Vostell: The Being from Earth (85´)

K048.             CMC Cro Magnon´s Coke (29´)
1. Vörös földek (3'40")
2. Relativitás (3'22")
3. Ítélet (4'29")
4. Ráz a csend (9'19")
5. Kitalált helyek (3'25")
6. Nincs tánc, nincs zene (4'45")

K049.             Maurizio Nannucci: Not all at once (Kunstverein Kassel, 1993) (14´50")

K050.             Sylvie Meno: New York City (1985) (23´20")
Robert Watlington, Bethany E. Jacobson, Dino Blanche, Howard Lotsof, Sisko, Gabriel Koren, Madeleine Michele, Aubray Wharton

K051.             Fake Picabia Brothers: Guitar piece (16´30") [youtube]

K052.             Video: Patrick Baele
1. Meg Stuart: No longer Readymade (12'49")
2. Ronnie Cutrone & Spillie: Electric Angels (19'52")

K053.             Fenici IX. - Video Anthology (47´)
0. Introduction (1'47")
1. Teresa Picazo (2'02")
2. Jacobo Sucari (4'14")
3. Joan Leandre (2'33")
4. Jesús Sales - Carles Marquès (3'18")
5. Pep Bargalló - M. Cortadellas (3'05")
6. Space Balls Production (4'05")
7. Pedro Bericat (3'19")
8. Glòria Cot (6'46")
9. Toni Serra (1'44")
10. Carles Hac Mor - Esther Xargay - Josep Pla (3'22")
11. Maite Ninou - Enric Casasses (1'48")
12. Glòria Basté - J. M. Jordana (3')
13. Carles Comas (4'07")

K054.             Hartmut Andryczuk: Mondenschau
1. Mund (2'04")
2. Frage - Antwort (6'52")
3. Vorwort (3'04")
4. Ohr (1'09")
5. Anderer Stern (1'01")
6. Notizen (4'24")
7. Malone - Man alone (3'48")
8. Frieden Friedenau (4'20")
9. Gute Nacht (0'25")

K055.             Kerekes László: Videodocumentation of performances and installations                              (61´20")
1. 6x6=36 minutes waiting for their peace (13'41")
2. Hallo, how are you? (5'15")
3. Travelling into freedom (8'38")
4. Human-hendge (12'34")
5. Computeranimation I. (4'02")
6. Baptism in the Danube (8'15")
7. Sunflowers and the war (8'18")

K056.             Nenad Bogdanovic
1. Xerox Art (5'58")
2. Exhibition by Air Mail (10'44")
3. Sousa´s Necktie Stamps (5'42")
4. Rubber Stamps (4'05")
5. Cross Borders (4'30")
6. Place of Fear (6'43")
7. Happening with Le Peintre Nato (7'48")

K057.             I Metanetworker in Spirit (6´)

K058.             André Stitt: Gridlock (12´36")

K059.             Billy X. Curmano: Performance excerpts (1995) (12´33")
1. Swimmin´ the River (7'55")
2. Performance for cows (4'38")

K060.             Tentatively, a Convenience (93´27")
1. A double negative as not a positive (2'50")
2. Great moments in odd-ball sports: a cue stick guitar duet (12'25")
3. Transparent smile - Monty Cantsin performing with white collars (16'53")
4. Nudist party (1'36")
5. Neoist guide dog (2'38")
6. Ward of mouth (4'49")
7. Balling Tim Ore is best (16'05")
8. Volunteers Collective XII. - The last transmission (14'14")
9. Barfroom (4'29")
10. Official neoist chair didaction (1'43")
11. Tender buttons (4'49")
12. Diszey spots (11'30")
13. Color bars (Volunteers Collective XV.) (5'28")

K061.             Mental Permanent Factory (Anton Roca) (20´26")
1. Nur Ein Wort über Die Mauer (7'28")
2. Paradoxon (6'50')
3. You´ve got a hole in your life (6')

K062.             Eric Andersen: Boning (57´)

K063.             Eric Andersen: Idle walk 2 (13´)

K064.             Eric Andersen: Idle walk 1 (14´45")

K065.             Sabrina Lindemann: Honthorststraat 48 (19´)

K066.             Chris Dodge: Until we sleep (16´20")

K067.             Le Peintre Nato: Zapping (62´)

K068.             Bartolomé Ferrando: Performances poétiques (27´35")
1. Ex-ercicis (3'13")
2. In memoriam Fluxus (4'42")
3. Sintaxi (3'55")
4. Xifres (5'42")
5. Sobre la informació (9'59")

K069.             Songs of the New Erotics: Broadcasts and Solar Interruptions (49´30")
1. Broadcasts and Solar Interruptions (0'33")
2. Half-light (7'01")
3. .. night approached on rusty wheels. Outside we heard the drone of the engines.. (10'06")
4. Origami Meat Play (3'23")
5...and Sleep (7'59")
6. I´ve built this thing.. now what? (4'39")
7. Les Archives Calcinees (8'19")
8. Play for a Sealed Room (7'20")

K070.             Peter Ungerleider: Loving Kindness. About John Giorno (29´)

K071.             Geistiges Bizarrkabinett I. (Mental Cabinet of the Bizarre I.) (18´)

K072.             Fiath András: Tranzit (23´)
1. Tranzit, 1996 (4'33")
2. Felvételek a Tranzithoz (17'57")

K073.             Margarete Jahrmann - Max Moswitzer - Alf Altendorf: Tod dem Fernsehen                       (14´52")

K074/1.             Videojournal Barla 1996 (1. rész) (4:59´)
0. Introduction (3'19")
1. M. Adamciak (8'49")
2. P. Bartos (7'26")
3. J. Bartusz (10'06")
4. M. Bielicky (5'21")
5. J. Bodnárová (7'13")
6. M. Boda - J. Duris (8'39")
7. J. David (13'12")
8. A. Daucíková (8'50")

K074/2.             Videojournal Barla 1996 (2. rész)
9. L. Durcek (10'43")
10. A. Dudek-Dürer (7'25")
11. R. Fajnor (6'02")
12. J. Fekete (5'37")
13. J. de Felice (5'35")
14. Sz. Fecsó (8'55")
15. H. Fichna (5'43")
16. S. Filko (10'27")
17. R. Galovsky (2'44")
18. Galántai Gy. (9'17")

K074/3.             Videojournal Barla 1996 (3. rész)
19. M. Grzinic - A. Smid (10'58")
20. V. Havrilla (2'50")
21. Juhász J. (3'19")
22. Kerekes L. (4'48")
23. S. Kirchhof (5'26")
24. Klub Zwei (4'45")
25. V. Kraus (2'13")
26. B. Konopka (10'07")
27. V. Kordos (3'12")
28. T. Masín (9'37")
29. P. Meluzín (5'25")
30. G. Müller - M. Heine (13'14")

K074/4.             Videojournal Barla 1996 (4. rész)
31. M. Murín (7'58")
32. M. Nicz (12'35")
33. J. Olek (2'54")
34. P. Pisár (2'24")
35. M. Palla (6'07")
36. D. Záhoransky (6'45")
37. T. Ruller (6'59")
38. Szűcs E. (5'04")
39. Trans Music Company (5'15")
40. W. Vasulka (5'22")
41. P. Vása (6'13")
42. P. Zavadskis (4'19")
43. Rónai P. (5'06")

K075.             Michael Bielicky - Ricardo Peredo: Die Fettecke (39´35")

K076.             Joan Jonas: Vertical Roll (20´40")

K077.             Les Levine: Diamond Mind (31´30")

K078.             Nam June Paik: High Tech Allergy (26´10")

K079/1.          Documenta 8 live I. Expanded performance (60´)
1. Allan Kaprow (2'25")
2. Toine Horvers (1'50")
3. Lili Fischer (8'38")
4. Das Brakteatenstück (5'03")
5. Kleinefenn / Rahmann (1'54")
6. Charlemagne Palestine(6')
7. City Souvenir (9'59")
8. Minus Delta t (6'39")
9. Die Tödliche Doris (5'06")
10. Raskin Stichting (5'04")
11. Szirtes János (3'42")
12. Böröcz - Révész (4'14")

K079/2.             Documenta 8 live II. Art performance, Körpersprache, Klangobjekt (48´)
1. Ulrike Rosenbach (4'56")
2. Jürgen Klauke (5'25")
3. Z. Warpechowski (6'54")
4. Nan Hoover (2'52")
5. Fritz Schwegler (3'39")
6. Cloud Chamber (9'14")
7. Terry Fox (2'22")
8. Akio Suzuki (4'19")
9. Julius (2'32")
10. Christina Kubisch (2'07")
11. Heinrich Mucken (3'33")

K079/3.             Documenta 8 live III. Teatralische Performance, Technik und Medien (60´)
1. Adam Noidt Intermission (7'22")
2. Societa Raffaello Sanzio (7'22")
3. La Camera Astratta (6'11")
4. Monty Cantsin (9'56")
5. Etant Donnés (3'16")
6. Garhel - Galindo (8'07")
7. Krypton (7'55")
8. proT (3'22")
9. Roman Signer (6'33")

K080.             Igor Mischiyev: Silver Surfer (37´)
1. The Overlap (9'13")
2. The Split (9'05")
3. The Cycle (9'04")
4. The Ovinology (9'22")

K081.             François Pain: Monument à Félix Guattari (78´)

K082.             Blind Ultimate! (52´10")
1. Dietmar Pokoyski: Intermezzo (0'52")
2. HGGN: Bizarre Christmas (12'25")
3. Lili Voigt: Naked Dance (1'10")
4. Marcus Krips: Naked in the Disco (0'27")
5. Roland Bergere: Dolly´s Dream (2'04")
6. Roland Kerstein: Visitation II. (4'31")
7. Endre Tót: Joys (I am glad if I can smile) (0'37")
8. Nini Flick: Inexplicable Ghost Convulsion (2'23")
9. Endre Tót: Joys (I am glad if I can jump a little bit) (0'54")
10. Boris Nieslony: Missing Link (6'18")
11. Endre Tót: Joys (I am glad if I can do like this) (0'38")
12. Dietmar Pokoyski: Necro Necro (1'40")
13. Roland Bergere: Watertight Poetry (1'10")
14. Endre Tót: Joys (I am glad if I can cross my legs) (0'39")
15. Dietmar Pokoyski: Foe (3'48")
16. Marcus Krips: Stone Age Computer (6'05")
17. Joern Loges: Doom (2'38")
18. Nini Flick: Last Call (0'49")

K083.             Black Market International
1. 1986 Stuttgart (4'16")
2. 1989 Praha (3'58")
3. 1988 Poznan (6'06")
4. 1987 Kassel (5"37")
5. 1991 New York (8'09")
6. 1990 Budapest (5'30")
7. 1991 Helsinki (3'37")
8. 1990 Newcastle (3'19")
9. 1991 Aachen (2'47")
10. 1992 Kassel (2'49")
11. 1992 Sandomierz (1'36")
12. 1992 Tarnobrzeg (1'36")
13. 1993 Dresden (3'05")
14. 1993 Linz (3'46")

K084/1.             David Vostell: My Intuitive Video 1979 - 1989 (1. rész) (89´35")
1. Coma Amazonica (27'33")
2. Blood and Coke (25'39")
3. Blue Way In (14'26")
4. Cabala Musica (4'05")
5. She Is So Nice (5'20")
6. Tutila (12'32")

K084/2.             David Vostell: My Intuitive Video 1979 - 1989 (2. rész) (85'55")
7. Lost in Life (15'02")
8. Homo Sapiens (30'23")
9. Endogene Depression (19'17")
10. 36574 Bilder (21'13")

K085.             Maurer Dóra filmek (162´)
1. Megtanult önkéntelen mozdulatok, 1973 (9'31")
2. Triolák 1. (Vázlat), 1975 (6'14")
3. Civil Mekbet (Emlékezés), 1977 (13'36")
4. Arányok, 1979, Utrecht (10'42")
5. Azonosítás, 1986 (13'44")
6. Antizoetrope (Vázlat), 1977 (14')
7. Inter-Images 1-3., 1989-90
            7a. Retardation (4'56")
            7b. Streams of balance (7'52")
            7c. Anti-zoetrope (4'03")
8. Timing, 1973-80 (10'24")
9. Kalah, 1980 (10'55")
10. Térfestés - Projekt Bruchberg, 1983 (19'16")
11. Connections 1-6, 1992-93
            11a. Proposals (5'40")
            11b. Transitions (5'05")
            11c. Circles (4'32")
            11d. Reflexes (4'22")
            11e. Looking through (3'20")
            11f. Farewell (3'51")

K086.             Antoni Miró (110´)

K087.             Carina Gosselé - Mihael Laird: "a2b" (33´)

K088.             Sylvia Winkler - Stephan Köperl: Performances 1999-2001 (details) (9´57")
1. Don´t Hurt Me (1'35")
2. Das Einsaugen der Luft.. (1'15")
3. Hupe 1 (0'40")
4. Hupe 2 (0'35")
5. Als im Sento.. (1'38")
6. Sticky Loop (1'43")
7. Ich - Es - Überich (0'51")
8. Jene unscheinbaren Vorkommnisse (?)

K089.             Don Qiujote Foundation
            Soundtrack
by Nicola Sinnerman Truver (22´10")
1. It´s not enough! (part one) (12'57")
2. The ballad of Little Paris (9'13")

K090.             Jonas Mekas: Zefiro Torna.
           Scenes from the Life of George Maciunas, 1992
(36´50")

K091.             Arte para un Sahara libre e independiente (13´)

K092.             Niels Lomholt: Intermission # 1 - # 12 (23´)
1. Intermission #1 (5'31")
2. Intermission #2 (0'36")
3. Intermission #3 (0'49")
4. Intermission #4 (1'55")
5. Intermission #5 (1'38")
6. Intermission #6 (1'47")
7. Intermission #7 (0'24")
8. Intermission #8 (0'36")
9. Intermission #9 (2'07")
10. Intermission #10 (1'39")
11. Intermission #11 (0'51")
12. Intermission #12 (3'09")

K093.             Niels Lomholt: Intermission #13 - #26 30´
1. Intermission #13 (3'36")
2. Intermission #14 (1'18")
3. Intermission #15 (0'17")
4. Intermission #16 (3'26")
5. Intermission #17 (1')
6. Intermission #18 (2'33")
7. Intermission #19 (0'44")
8. Intermission #20 (7')
9. Intermission #21 (1'47")
10. Intermission #22 (2'40")
11. Intermission #23 (0'45")
12. Intermission #24 (0'40")
13. Intermission #25 (0'50")
14. Intermission #26 (1'25")

K094.             Elektrografika 1997 (13´20")

K095.             Engaged #5 The Video Issue (83´)
1. Thomas Q. Napper (6'51")
2. Seònaid MacKay - Vivienne Cherry (3'32")
3. Susannah Gent (10'47")
4. Film & Video Workshop (6'15")
5. Andrew Kötting (8'07")
6. Sally Ann Arthur - Sean Topham (3'15")
7. Run Wrake (6'59")
8. Interval (3'06")
9. Jamie Thraves (5'19")
10. Vito Rocco (2'49")
11. David Hopkinson (10'39")
12. Francesca Iannaccone (5'21")

K096.             Galina Myznikova: Work with Banks (8´14") [youtube]

K097.             A balatonboglári kápolnaműterem (40´)
Gulyás Gyula és Dr. Horváth Putyi felvételei

K098.             SPAN2 International Performance Art (56')
1. Introduction (2'46")
2. Week 1 (0'19")
            2a. Kira O´Reilly (2'01")
            2b. Lonetwin (4'39")
            2c. Rona Lee (1'28")
            2d. Kim Jones (2'15")
            2e. Brian Connolly (2'35")
3. Week 2 (0'30")
            3a. Esther Ferrer (2'05")
            3b. Danny McCarthy (2'51")
            3c. Artur Tajber (4'06")
            3d. Mamiko Kawabata (2'06")
            3e. Roi Vaara (1'54")
4. Week 3 (0'30")
            4a. Richard Martel (2'07")
            4b. Scott MacLeod (3'23")
            4c. Ma Liuming (0'59")
            4d. Tania Ostojic (2'04")
            4e. Tania Bruguera (0'45")
5. Week 4 (0'30")
            5a. Tara Babel (2'56")
            5b. Boris Nieslony (3'27")
            5c. Julie Bacon (2'55")
            5d. Stuart Brisley (1'50")
            5e. Amouzou Glikpa (4'01")

K099.             Christian Balmier: Mail Art - Art postal (53´)
Ben Vautier, Liliane Vinci, Pierre-Stéphane Proust, Daniel Daligand, Fernand Barbot, Michel Hosszu. Matthew Rose, Christian Balmier, Robert Ruscoe, Sylvine Vargoz, Pawel Petasz, Shozo Shimamoto, Ryosuke Cohen

K100.             L´Ordre du G.R.I.S. (41´55")
1. Hommage à Oscar Wilde (13')
2. Le rire convient à Raymond Roussel
            2a. Espace Talma (4'52")
            2b. Tombe de Larrey (1'43")
            2c. Tombe Maquet (4'30")
            2d. Apollinaire (3'50")
            2e. Tombe Peron2f. (3'42")
            2f. George Perec (3'25")
            2g. Raymond Roussel (6'51")

K101.             Vakáció / Vacation (66´)

K102.             Jacques Lizène: Art vidéo du nul
Pour "conférence - installation - performance - récital" (
58´)
1. Remake, 1984 (3'36")
2. Remake, 1984 (2'50")
3. L´art banlieue (ou la banlieue de l´art) (1969-19.) (9'17")
4. Minable music-hall en vidéo art (1982) (28'02")
5. Passage pour piétons (1983) (11'01")
6. Qu´est-ce qu´il y a? - zenei performansz (2'18")

K103.             The Indoor Landart Program (10´)

K104.             W. Mark Sutherland: tvi (a video/poetry book 1986 - 1994) (29´)
1. Insects Not Poetry (14'35")
2. The Abysmal Legacy of Metropolis (2'14") [youtube]
3. When the Death Squads Come.. (3'47")
4. (Visual) Aids (2'36")
5. Live in Villafranca (Dizzy Gillespie, Ornette) (2'24")
6. The Oxygen Apocalypse (2'15")
7. Mute Poem (1'10")

K105.             Klaus Richter - Reiner Scharlowsky: Renfield (4´30")

K106.             Collezione extra-vagante, Buscate, 1996 (26´50")
Sgruppo, Laura Botton, Silvia Cibaldi, Rossella Cipressi, M. Grazia Galuzzi, Paolo Gavina, Giorgio Longo, Enzo Lucchini, Ruggero Maggi, Luciana Schiroli, Mariuccia Secol, Alberto Tognola, Mimmo Totaro, Armanda Verdirame

K107.             Klaus Heid: Khuza - Ein Mythos aus Sibirien (15´)

K108.             Andrzej Dudek Dürer: Documentation of Activity 1989 - 1992 (62´)
1. To Play first Fiddle (2'38")
2 Suspension Bridge (8'53")
3. Sensitive Rail (3'02")
4. Meta Object (1'44")
5. Upside Down (2'16")
6. Meta..Light (3'40")
7. Stairs (3'11")
8. Something (6'19")
9. Cemetery (7'46")
10. The Paths of Spirituality (21'21")

K109.             Anica Vucetic: Installations
1. Environments, Mobiles, Installations (13'15")
2. Nostalgia (6'11") [youtube]
3. The Big Wave (2"26")


Artpool | videóarchiválás | fluxus videók | kereső